Kolejny szczęśliwy klient - Fundacja Stare Kino - EuroBilet.pl
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa

Kolejny szczęśliwy klient – Fundacja Stare Kino

O Fundacji Stare Kino

Wyobraź sobie, że jest schyłek XIX wieku. Cała Europa w podekscytowaniu rozmawia o wynalazku braci Lumiere. Pewnego grudniowego dnia 1895 roku w paryskiej Grand Cafe, w kłębach dymów cygar i przy aromacie kawy, odbywa się pierwszy, publiczny seans filmowy. Na widowni zasiadło tylko 35 pasjonatów nowych wynalazków, którzy zapłacili za wstęp zaledwie 1 franka. Pokaz nie przyniósł spektakularnego dochodu, stąd nikt nie wierzył w sukces kinematografu. Ku zdziwieniu sceptyków, maszynę braci Lumiere pokochała cała Francja. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał że 4 lata później, w kraju nad Wisłą stanie pierwszy kinematograf. A wszystko to za sprawą braci – Antoniego i Władysława Krzemińskich, którzy w Łodzi otworzyli pierwsze, stałe kino.

I tak w 1899 roku, w zaadaptowanym lokalu sklepowym w kamienicy przy Piotrkowskiej 120 w Łodzi, ruszyło polskie kino – „Gabinet Iluzji”. Ależ to była rewolucja! Muzea figur woskowych, fotoplastykony, teatrzyki kabaretowe i pantominy, które do tej pory były ulubioną rozrywką mieszkańców „Ziemi Obiecanej”, szybko przegrały w starciu z kinematografem. Był to prawdziwy przełom! Co istotne, kino braci Krzemińskich, nie przypominało swym wyglądem współczesnych multipleksów czy sali teatralnych. Mimo to, każdy mieszkaniec Łodzi chciał na własne oczy zobaczyć „Wyjście robotnic z fabryki Lumier’a w Lyonie” oraz przeżyć „Wjazd pociągu na stację w Ciotat”.

Jest to już kolejny klient, który dołączył w tym roku do naszego grona.

Więcej o ośrodku kultury: https://www.cinemahotel.pl/kino/historia

StareKino-Hotel-w-Centrum-Lodzi
StareKino-Hotel-w-Centrum-Lodzi

Adres www do rezerwacji biletów: http://bilety.cinemahotel.pl/MSI/mvc/pl

EuroBilet system sprzedaży biletów dla kin!

Related Posts

Leave a comment

UWAGA! Ważna informacja.

w związku z koronawirusem i całym zamieszaniem wokół niego informujemy, że nie ma on bezpośredniego wpływu na działanie naszej firmy, realizowaniu kontraktów oraz umów serwisowych. Wszelkie prace będą realizowane.

Wdrożyliśmy działania profilaktyczne, zmieniliśmy charakter pracy na zdalną oraz ograniczyliśmy spotkania do absolutnego minimum w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników i partnerów biznesowych.

Niezależenie od formy naszej pracy cały czas jesteśmy dostępni telefonicznie w godzinach pracy, pod wszystkimi dotychczasowymi numerami telefonów.