24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA rusza razem z nami! - EuroBilet.pl
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa

24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA rusza razem z nami!

O festiwalu

Powstałe w 1992 roku Forum od początku swojego istnienia związane jest z Łodzią, na dobre wpisało się do kalendarza jej wiodących imprez i stało się jedną z wizytówek jej filmowej kultury, będąc jednocześnie jedynym w Polsce festiwalem poświęconym głównie kinematografii Starego Kontynentu. Podczas FKE organizowane są pokazy najnowszych filmów europejskich, które swoje premiery miały w Cannes, Wenecji czy Berlinie, a które na ekrany w kraju trafiają zazwyczaj po wielu miesiącach lub w ogóle omijają polskie kina. Na atrakcyjność Forum wpływa jego oryginalna formuła, a program festiwalu podzielony jest na sekcje tematyczne, wydarzenia towarzyszące i konkursy.

Istotnym filarem festiwalu są sekcje konkursowe dla polskich i europejskich twórców na początku drogi twórczej. Inne cele stawiają sobie przekrojowe sekcje takie jak panoramy kina europejskiego. Forum to również bogaty program wydarzeń towarzyszących projekcjom: spotkań, koncertów, wystaw.

Co roku Jury Forum przyznaje nagrody: Kryształową Łódkę dla najlepszego obrazu w Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich oraz Kryształowe Jabłko w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich. Tradycyjnie wręczany jest również Złoty Glan – nagroda o szczególnym charakterze, ponieważ otrzymują ją twórcy niezależni, artyści bezkompromisowi, często idący pod prąd i zawsze wierni swoim zasadom.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy wsparciu miasta Łódź i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Adres www do zakupu karnetów: https://www.cinergiafestival.pl/bilety

EuroBilet system sprzedaży biletów dla Festiwali!

Related Posts

Leave a comment