24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA rusza razem z nami! - EuroBilet.pl
ul. Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa

24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA rusza razem z nami!

O festiwalu

Powstałe w 1992 roku Forum od początku swojego istnienia związane jest z Łodzią, na dobre wpisało się do kalendarza jej wiodących imprez i stało się jedną z wizytówek jej filmowej kultury, będąc jednocześnie jedynym w Polsce festiwalem poświęconym głównie kinematografii Starego Kontynentu. Podczas FKE organizowane są pokazy najnowszych filmów europejskich, które swoje premiery miały w Cannes, Wenecji czy Berlinie, a które na ekrany w kraju trafiają zazwyczaj po wielu miesiącach lub w ogóle omijają polskie kina. Na atrakcyjność Forum wpływa jego oryginalna formuła, a program festiwalu podzielony jest na sekcje tematyczne, wydarzenia towarzyszące i konkursy.

Istotnym filarem festiwalu są sekcje konkursowe dla polskich i europejskich twórców na początku drogi twórczej. Inne cele stawiają sobie przekrojowe sekcje takie jak panoramy kina europejskiego. Forum to również bogaty program wydarzeń towarzyszących projekcjom: spotkań, koncertów, wystaw.

Co roku Jury Forum przyznaje nagrody: Kryształową Łódkę dla najlepszego obrazu w Konkursie Europejskich Debiutów i Filmów Drugich oraz Kryształowe Jabłko w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich. Tradycyjnie wręczany jest również Złoty Glan – nagroda o szczególnym charakterze, ponieważ otrzymują ją twórcy niezależni, artyści bezkompromisowi, często idący pod prąd i zawsze wierni swoim zasadom.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Łódź Filmowa przy wsparciu miasta Łódź i Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Adres www do zakupu karnetów: https://www.cinergiafestival.pl/bilety

EuroBilet system sprzedaży biletów dla Festiwali!

Related Posts

Leave a comment

UWAGA! Ważna informacja.

w związku z koronawirusem i całym zamieszaniem wokół niego informujemy, że nie ma on bezpośredniego wpływu na działanie naszej firmy, realizowaniu kontraktów oraz umów serwisowych. Wszelkie prace będą realizowane.

Wdrożyliśmy działania profilaktyczne, zmieniliśmy charakter pracy na zdalną oraz ograniczyliśmy spotkania do absolutnego minimum w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników i partnerów biznesowych.

Niezależenie od formy naszej pracy cały czas jesteśmy dostępni telefonicznie w godzinach pracy, pod wszystkimi dotychczasowymi numerami telefonów.